Jesteśmy w półfinale Pucharu Polski

Pewną wygraną naszych szczypiornistek zakończyło się ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski, które rozegrane zostało w Hali Relax. Nasz zespół nie miał żadnych problemów z pokonaniem Młynów Stoisław Koszalin wygrywając 38:25 (18:12).
Tylko pierwszy kwadrans był wyrównany. W 15. minucie było bowiem 9:8 dla Piotrcovii. Później nasz zespół, z minuty na minuty, powiększał przewagę. Po 30 minutach wygrywał 18:12, aby ostatecnie pokonać rywala 38:25.

Piotrcovia - Młyny Stoisław Koszalin 38:25 (18:12)
Piotrcovia:
Sarnecka, Opelt - Drażyk 5/1, Klonowska 1, Oreszczuk 5, Trawczyńska, Majsak 1, Królikowska 5, Stanisławczyk 1, Jureńczyk 2/1, Grobelna 1, Sobecka 4/2, Trbović 1, Świerczek 8, Waga 2/1, Fesdorf 2.
Rzuty karne: 5/5
Kary: 8 min (Klonowska, Sobecka, Trbović, Fesdorf)

Piotrcovia dołączyła tym samym do KPR Gminy Kobierzyce, MKS Perły Lublin i Zagłębia Lubin. Losowanie półfinałów przewidziano na czwartek (10 marca) o 12:00. Odbędzie się ono w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Tymczasem już w sobotę (12 marca) zobaczymy ponownie nasze szczypiornistki w Hali Relax. W spotkaniu ligowym zespół Krzysztofa Przybylskiego podejmie MKS Perłę Lublin. Mecz rozpocznie się o 17:30.