Aktualności

Horror w Hali Relax dla Zagłębia

Niesamowitych emocji dostarczyło spotkanie 15. Serii żeńskiej PGNiG Superligi. Piotrcovia przegrała we własnej hali z liderem tabeli Zagłębiem Lubin 23:24 (12:14), a końcowy wynik był otwarty do ostatniej akcji pojedynku.
Zagłębie rozpoczęło od mocnego uderzenia. W 11. minucie, po trafieniu Adrianny Górnej, było już 6:1 dla drużyny gości. Piotrcovia miała problemy ze zdobywaniem bramek, a jeśli już dochodziła do sytuacji to świetnie między słupkami spisywała się Monika Maliczkiewicz. Gospodynie zaczęły grać lepiej dopiero od dwudziestej minuty. Zagłębie nie rzucało już seryjnie bramek, a piotrkowianki, dyrygowane przez Romanę Roszak, zniwelowały stratę do dwóch bramek i do szatni zeszły z wynikiem 12:14.         

Początek drugiej połowy znów należał do Zagłębia, które w 39. minucie, po bramce Darii Zawistowskiej, prowadziło 19:15. Wtedy jednak w drużynie gości coś się zblokowało, co wykorzystały piotrkowianki. Na dziewięć minut przed końcem do remisu (20:20) doprowadziła Daria Szynkaruk, a na dwie minuty przed końcem było 23:23. Wtedy Monika Maliczkiewicz obroniła w fantastycznym stylu sytuację sam na sam z Oktawią Płomińską, a po chwili bardzo ważną bramkę rzuciła dla Zagłębia Patrycja Świerżewska. W ostatniej akcji rzucała Magdalena Drażyk. Piłka wpadła do bramki Zagłębia, ale już po końcowej syrenie. Przyznała to zresztą skrzydłowa Piotrcovii oraz bramkarka Zagłębia.

- Ja już zaczęłam się zresztą cieszyć ze zwycięstwa i dopiero piłka wpadła do bramki - powiedziała Monika Maliczkiewicz. - Mnie również się wydaje, że rzuciłam tę bramkę o sekundę za późno. Szkoda tych punktów, ale walczymy dalej. Jest jeszcze trzynaście meczów do końca sezonu - dodała Drażyk. 

Piotrcovia - Zagłębie 23:24 (12:14)

Piotrcovia:
Sarnecka, Opelt - Płomińska 2, Zaleśny 3, Drażyk, Klonowska 2, Oreszczuk, Roszak 5, Więckowska 3, Szynkaruk 3/2, Charzyńska 1, Trawczyńska, Abramowicz, Sobecka, Macedo 4
Kary: 4 min (Klonowska, Oreszczuk)
Rzuty karne: 2/4

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Stanisławczyk, Grzyb 4/3, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 4, Drabik 3, Galińska 1, Zawistowska 3, Kochaniak 1, Machado Matieli 4, Belmas, Świerżewska 4/2, Milojević
Kary: 8 min (Machado Matieli, Świerżewska, Milojević, Kochaniak)
Rzuty karne: 5/5
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =