Falowanie i spadanie

To nie był mecz dla ludzi o słabych nerwach. Niestety nie skończył się on happy endem, a Piotrcovia, po dramatycznym spotkaniu, przegrała w Jarosławiu z miejscowym EUROBUDEM JKS 28:31 (15:17) i znów mocno komplikuje sobie sytuację w tabeli w obliczu pogoni za czołową trójką drużyn. To szósta przegrana naszej drużyny i druga w tym roku z rzędu na wyjeździe.
Wynik spotkania otworzyła reprezentacyjna kołowa Sylwia Matuszczyk, ale po chwili do wyrównania doprowadziła z rzutu karnego Lucyna Sobecka. Pierwszy kwadrans był wyrównany, a w drugim minimalną przewagę wypracowała sobie Piotrcovia. W 21. minucie nasza drużyna wygrywała 12:11, a na pięć minut przed przerwą 15:13. Niestety ostatnie minuty pierwszej odsłony to skuteczny finisz podopiecznych Michała Kubisztala, które rzuciły cztery bramki z rzędu i do szatni udały się z dwubramkową zaliczką.

Jarosławianki poszły za ciosem na początku drugiej połowy. Grały pewnie i skutecznie w ataku co dało skutek w postaci aż sześciobramkowego prowadzenia 22:16. Piotrcovia nie zamierzała się jednak poddawać. Mozolnie zaczęła odrabiać straty, a gospodynie zupełnie się zacięły. W 45. minucie mieliśmy remis 23:23, a chwilę później Piotrcovia wygrywała 25:24. I wtedy stało się coś dziwnego. Nasz zespół, zamiast szanować piłkę, zaczął grać szybko i przy tym niepewnie. Gospodynie musiały to wykorzystać i niestety tak się stało. W końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 31:28. Trudno nie mieć wrażenia, że Piotrcovia nie odrobiła lekcji po wpadce w Gnieźnie i po raz kolejny, w momencie gdy wydawało się, że zwycięstwo jest blisko, oddała inicjatywę w ostatnich minutach.

EUROBUD JKS Jarosław - Piotrcovia 31:28 (17:15)
Piotrcovia:
Opelt, Suliga - Grobelna 6, Oreszczuk 5, Sobecka 5/1, Schneider 3, Senderkiewicz 3/2, Polaskova 2, Waga 1, Świerczek 1, Drażyk 1, Trbovic 1.
Rzuty karne: 3/3
Kary: 6 min (Radushko, Grobelna, Sobecka)

4 lutego w meczu 15. Serii nasz zespół ponownie zmierzy się na wyjeździe. Tym razem zagra w Markach z Galiczanką Lwów. Mecz rozpocznie się o 18:00.