Dwie różne połowy w Jeleniej Górze

Nie udało się piłkarkom ręcznym Piotrcovii udanie rozpocząć fazy play-out. Nasza drużyna przegrała w pierwszym spotkaniu o miejsca 7-11 w Jeleniej Górze z miejscowym KPR 22:27. Do przerwy zespół Andrzeja Bystrama prowadził 14:12.
W 21. minucie wydawało się, że Piotrcovia ma to spotkanie pod pełną kontrolą. Po rzucie Andjeli Ivanović było bowiem 11:5 dla naszego zespołu, a zdenerwowany szkoleniowiec gospodarzy szukał różnych rozwiązań, które nie przynosiły efektu. Niestety Piotrcovia w ostatnich minutach pierwszej połowy straciła skuteczność i do szatni zeszła z wynikiem 14:12.

Już po czterech minutach drugiej połowy był remis 14:14, a ostatni kwadrans spotkania to absolutna dominacja rywala. Od stanu 19:19 (46. minuta) KPR rzucił osiem bramek, a Piotrcovia tylko trzy.

KPR Jelenia Góra - MKS Piotrcovia 27:22 (12:14)

MKS Piotrcovia:
Opelt, Kolasińska - Klonowska, Senderkiewicz, Zaleśny 7/4, Wasilewska 3, Ciura 1, Gutkowska, Cygan 6/4, Ivanović 1, Belmas 2, Despodovska 2, Małecka, Gajewska.
Rzuty karne: 8/10
Kary: 12 min (Cygan - 4 min., Klonowska - 2 min., Senderkiewicz - 2 min., Zaleśny - 2 min., Belmas - 2 min.)

6 kwietnia nasz zespół zagra przed własną publicznością z Koroną Handball Kielce. Mecz w Hali Relax rozpocznie się o 17:00.