Aktualności

Czas na pierwszy mecz nowego sezonu

Na piątek (9 września), na godzinę 17:00 wyznaczono początek pierwszego spotkania nowego sezonu PGNiG Superligi kobiet. Na inaugurację MKS FunFloor Perła Lublin zagra z EUROBUD-em JKS Jarosław. 120 minut później w Lubinie rozpocznie się zaś pojedynek mistrzyń Polski Zagłębia z Piotrcovią. Naszą drużynę czeka więc na start jedna z najtrudniejszych konfrontacji.
Ostatni mecz w Superlidze pomiędzy tymi zespołami, który został rozegrany w Lubinie, zakończył się sensacyjnym zwycięstwem Piotrcovii, która 2 lutego 2022 wygrała 27:22. Od tamtego czasu sporo się jednak zmieniło i na pewno piątkowy mecz będzie zupełnie innym rozdziałem lubińsko-piotrkowskiej rywalizacji.

- Przepracowaliśmy okres przygotowawczy bardzo dobrze. Dziewczyny mają w nogach wiele jednostek treningowych i bardzo pożyteczne sparingi z najsilniejszymi drużynami w naszej lidze. Jestem dobrej myśli i nie mogę już doczekać się tego pierwszego spotkania w Lubinie. Jedziemy do mistrzyń Polski i zdajemy sobie sprawę z trudności tego spotkania. Zrobimy jednak wszystko, aby przywieźć do Piotrkowa korzystny wynik - zapowiada trener naszej drużyny Krzysztof Przybylski.

- Mamy naprawdę dobry zespół i jestem pełna optymizmu przed zbliżającym się sezonem i pierwszym meczem. Dziewczyny, które do nas doszły dają dużo jakości. W sparingach momentami grałyśmy naprawdę dobrze, teraz należy to przenieść na ligę - wtóruje trenerowi najbardziej doświadczona zawodniczka Piotrcovii Joanna Waga.

Piątkowy mecz będzie można zobaczyć w emocje.tv.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =