CENNE ZWYCIĘSTWO !!!

RUCH CHORZÓW - MKS PIOTRCOVIA 21:27 (11:12) Ważne punkty przywiozły nasze piłkarki z Górnego Śląska. Chorzów do tej pory w meczach o miejsca 7-12 pokonał drużyny z Kielc, Jeleniej Góry i Kościerzyny.  Gospodynie zaczęły od prowadzenia 2:0 i 3:1. Piotrcovia jednak nie pozwala na powiększenie...

RUCH CHORZÓW - MKS PIOTRCOVIA 21:27 (11:12)

Ważne punkty przywiozły nasze piłkarki z Górnego Śląska. Chorzów do tej pory w meczach o miejsca 7-12 pokonał drużyny z Kielc, Jeleniej Góry i Kościerzyny.  Gospodynie zaczęły od prowadzenia 2:0 i 3:1. Piotrcovia jednak nie pozwala na powiększenie przewagi i do końca I połowy wynik oscyluje wokół remisu. Na przerwę nasze zawodniczki schodzą z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa od stanu po 14, to przewaga gości, a w 49 minucie jest już 22:17 dla Piotrcovii. W tej części spotkania MKS prezentuje solidną grę w obronie, którą wspiera skutecznymi interwencjami Karolina Sarnecka  W ataku trafiają Zorica Despodovska (5 bramek po przerwie) oraz Katarzyna Wyrzychowska. W ostatnich minutach Piotrcovia kontroluje przebieg meczu, a najwyższe prowadzenie nasze piłkarki osiągają w ostatniej minucie dzięki trafieniu z 7 metrów Agaty Wypych.

Tym samym Piotrcovia  zdobywa ważne 3 oczka, które zapewniają komfort przed spotkaniami IV rundy rozgrywek. Piotrkowianki pokazały twardą grę w obronie, która skutecznie wyeliminowała atuty piłkarek z Chorzowa. Nie pozostaje nic innego jak iść za ciosem i powiększyć dorobek punktowy w wyjazdowym meczu następnej kolejki rozgrywek w Kościerzynie. Z taką gra jaką zaprezentowały nasze piłkarki w drugiej odsłonie dzisiejszego spotkania  jest to całkiem realne.

KPR RUCH CHORZÓW - MKS PIOTRCOVIA 21:27 (11:12)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Despodovska 7, Wyrzychowska 5 (karne 2/3), Wypych 5 (1/1), Marszałek 3, Kopertowska 2, Matyja 2, Klonowska 1, Ivanovic 1, Kucharska 1.

Kary: 4 min (Kucharska 2, Matyja 2).

KPR Ruch Chorzów: Kuszka, Jaśkiewicz - M.Drażyk 7 (2/2), Jasinowska 6, Rodak 5 (2/2), Stokowiec 2, Lipok 1, Kiel, Lesik, Masłowska, Nimsz, Piotrkowska. Kary: 8 min (Rodak 4, Kiel 2, Masłowska 2).