Aktualności

BOLESNA PORAŻKA

Początek meczu to lekka przewaga Piotrcovii i niewykorzystane szanse na jej powiększenie (straty i nieskuteczne rzuty przy prowadzeniu 3:1 i 8:6). Potem do głosu dochodzą gospodynie i obejmują prowadzenie, Piotrcovia nie potrafi powstrzymać Dominiki Więckowskiej, która zdobywa aż 6 goli,...

Początek meczu to lekka przewaga Piotrcovii i niewykorzystane szanse na jej powiększenie (straty i nieskuteczne rzuty przy prowadzeniu 3:1 i 8:6). Potem do głosu dochodzą gospodynie i obejmują prowadzenie, Piotrcovia nie potrafi powstrzymać Dominiki Więckowskiej, która zdobywa aż 6 goli, z ośmiu całej drużyny w początkowym fragmencie meczu. Aż do 42 minuty Korona buduje przewagę i doprowadza do stanu 24:18. Dopiero po zdobyciu 10 bramki przez Więckowską, trener Piotrcovii decyduje się na krycie indywidualne liderki gospodyń. Przynosi to błyskawiczne efekty, Piotrcovia zdobywa 4 bramki z rzędu, by w 52 minucie doprowadzić do stanu po 26, szanse na powrót na prowadzenie zostają zmarnowane po juniorskich błędach. Nasze zawodniczki w ataku pozycyjnym dwa razy podają piłkę w ręce rywalek, które prezenty po kontrach zamieniają na kolejne gole. Nie wiadomo dlaczego zostaje odpuszczone krycie indywidualne Więckowskiej, bo to ona zdobywa 26, 27 i 28 bramkę dla swej drużyny i zapewnia ekipie z Kielc dopiero trzecią wygraną w sezonie.  Przyczynę porażki można upatrywać w bardzo słabej grze obronnej, nieskuteczności i prostych stratach. Jedyną zawodniczką grającą równo i dobrze przez cały mecz była Paulina Marszałek (od organizatorów meczu otrzymała upominek dla najlepszej zawodniczki gości). Dobry występ Katarzyny Wyrzychowskiej psują dwie niewykorzystane sytuacje sam na sam w kontrach, w kluczowych dla wyniku ostatnich pięciu minutach meczu. Około 30-osobowa grupa kibiców z Piotrkowa znów wracała zawiedziona z wyjazdowego spotkania.

KORONA HANDBALL KIELCE - PIOTRCOVIA 30:28 (14:12)

PIOTRCOVIA - Opelt, Sarnacka - Marszałek 8, Wyrzychowska 7 (1/1), Kopertowska 5, Despodovska 3, Ivanovic 2, Matyja 1, Kucharska 1, Wasilewska 1, Klonowska.

Kary 12 minut (Wasilewska 4, Ivanovic, Despodovska, Marszałek, Kucharska)

KORONA HANDBALL KIELCE - Orowicz, Chojnacka - Więckowska 13 (2/2), Homonicka 5, Zimnicka 3, Skowrońska 2, Kędzior 2, Gliwińska 2, Dos Santos 1, Syncerz 1, Czekala 1, Radzikowska.