Aktualności

Beniaminek pokazał lwi pazur

Pisaliśmy przed meczem, że MKS PR URBIS Gniezno jest drużyną nieobliczalną i absolutnie nie można jej zlekceważyć. Faworytem pojedynku była jednak Piotrcovia i każdy inny wynik niż brak kompletu punktów naszej drużyny należy traktować jako przykrą niespodziankę. Na kwadrans przed końcem meczu wydawało się, że sprawa zwycięstwa jest przesądzona. Zespół Krzysztofa Przybylskiego prowadził bowiem 21:17. Trudno jednak wytłumaczyć to, co stało się w ostatnim kwadransie.
Niesiony gorącym dopingiem publiczności zespół z Gniezna świetnie wszedł w mecz. Wynik spotkania otworzyła Monika Łęgowska, a chwilę później na 2:0 podwyższyła Martyna Matysek. Piotrcovia pierwszego gola rzuciła dopiero w 6. minucie, kiedy to z rzutu karnego bramkarkę MKS PR pokonała Magdalena Drażyk. Gospodynie tymczasem napędzały się każdą kolejną udaną akcją i w 13. minucie było już 7:3. Piotrcovia zaczęła jednak odrabiać straty. Nasz zespół doszedł do głosu i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie. W 29. minucie, po rzucie Justyny Świerczek, było 11:10, a wynik pierwszej odsłony na 12:11 ustaliła Joanna Waga.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie był porywającym widowiskiem. Obie drużyny popełniły masę szkolnych błędów, ale na piętnaście minut przed końcem, przy wyniku 21:17 dla Piotrcovii, wydawało się, że jest po sprawie i trzy punkty przyjadą do Hali Relax. Ostatnie 15 minut należy jednak przemilczeć i głęboko przeanalizować. Strata punktów w historycznej stolicy Polski może okazać się niezwykle bolesna, a margines błędu w walce o podium mistrzostw Polski skurczył się do absolutnego minimum.

MKS PR URBIS Gniezno - Piotrcovia 26:24 (11:12)