Historia pojedynków Piotrcovii z Ruchem Chorzów jest tak bogata, jak bogata jest historia występów naszej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z Ruchem nasz zespół rywalizował na przestrzeni wielu lat, a wyniki spotkań układały się różnie. W obecnym sezonie i na chwilę obecną faworytem konfrontacji wydaje być się Piotrcovia, ale Niebieskich nigdy nie można lekceważyć. Nawet jeśli są niżej notowane w tabeli.

Piłkarki ręczne Piotrcovii wygrały drugi mecz w sezonie 2019/2020 w żeńskiej PGNiG Superlidze. Podopieczne Krzysztofa Przybylskiego pokonały w Hali Relax EUROBUD JKS Jarosław 25:21 (15:9).
EURO-BUD JKS Jarosław to kolejny rywal szczypiornistek Piotrcovii w rozgrywkach żeńskiej PGNiG Superligi. To beniaminek, ale absolutnie nie można go zlekceważyć. Zespół z Podkarpacia ma na koncie osiem punktów. Wygrał trzy spotkania (jedno w rzutach karnych) i dwa razy zszedł z boiska pokonany. Zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli.
Na długo piłkarki ręczne Piotrcovii zapamiętają to, co wydarzyło się w końcówce spotkania w Koszalinie z miejscową Piłką Ręczną. W 51. minucie było 22:22, ale ostatnich dziewięć minut to prawdziwy horror. Za trzy dwuminutowe kary czerwoną kartką upomniana została Danielle Joia, a chwilę później bezpośredni czerwony kartonik obejrzała Vitoria Macedo. Gospodynie musiały to wykorzystać i wygrały aż 31:23 (14:11).

Piłka Ręczna Koszalin będzie rywalem Piotrcovii w spotkaniu 5. kolejki PGNiG Superligi. Nasze szczypiornistki zagrają wyjazdowy mecz w niedzielę (20 października) o 16:00. Rywal nie zapisał na swoim koncie ani jednego punktu i wspólnie z chorzowskim Ruchem okupuje dwa ostatnie miejsca w tabeli.
25-letnia Edyta Charzyńska nową zawodniczką Piotrcovii. Zawodniczka odeszła z Korony Handball Kielce i wzięła udział w piątkowym treningu naszej drużyny. Będzie nosiła koszulkę z numerem 23.
Uruchomiona została nowa strona internetowa rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Od tego momentu każdy kibic kobiecej piłki ręcznej będzie mógł w łatwy sposób znaleźć w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje dotyczące rozgrywek, wiadomości ze świata żeńskiego szczypiorniaka czy materiały multimedialne.
Dobre momenty to za mało aby myśleć o zdobyczy punktowej z najbardziej utytułowaną drużyną ostatniego ćwierćwiecza w żeńskiej piłce ręcznej w Polsce. MKS Perła Lublin wygrał w Hali Relax 26:21 (13:8), a o zwycięstwie lublinianek zdecydował drugi kwadrans pierwszej połowy. To wtedy podopieczne trenera Roberta Lisa zbudowały sobie przewagę, której nie oddały już do końca.
Najtrudniejszy z możliwych rywal stanie na drodze Piotrcovii w spotkaniu 4. kolejki żeńskiej PGNiG Superligi. W środę (9 października) do Hali Relax zawita wielokrotny mistrz Polski, najbardziej utytułowany zespół ostatniego ćwierćwiecza - MKS Perła Lublin.