Aktualności

W 19. minucie spotkania 6. Serii PGNiG Superligi szczypiornistek Piotrcovia przegrywała z Galiczanką Lwów już 4:11 i wydawało się, że o zwycięstwo będzie naszym szczypiornistkom bardzo ciężko. Jednak już do przerwy nasz zespół zniwelował większość strat, a w drugiej połowie przechylił szalę na swoją stronę. Wygrana 25:22 jest piątą z rzędu i plasuje nasz zespół w ścisłej czołówce tabeli przed długą przerwą spowodowaną występem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy.
Starsi kibice szczypiorniaka pamiętają z pewnością pojedynki Piotrcovii z Galiczanką Lwów, które decydowały o awansie do półfinału Pucharu EHF. Wiosną 1999 roku nasz klub odniósł największy do dziś sukces na arenie międzynarodowej dwukrotnie pokonując lwowską drużynę. Na wyjeździe wygrał 31:24, aby w Hali Relax zwyciężyć 23:22. Po 23 latach oba kluby zagrają w PGNiG Superlidze. Faworytem wtorkowego (18 października) pojedynku będzie Piotrcovia.
Czwarte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach żeńskiej PGNiG Superligi zanotowały szczypiornistki Piotrcovii. Zespół Krzysztofa Przybylskiego zgłosił aspiracje do medalu pokonując i to bardzo wysoko EUROBUD JKS Jarosław 33:23 (15:10). Przyjezdne w 7. minucie wygrywały 5:1, ale to wszystko na co je było stać. Później dominowała Piotrcovia.
Ani się obejrzeliśmy, a przed nami już 5. Seria rozgrywek żeńskiej PGNiG Superligi kobiet. Piotrcovia zagra w niej z EUROBUD-em JKS Jarosław, a pojedynek rozegrany zostanie w Hali Relax. Będzie to drugi mecz naszych szczypiornistek przed własną publicznością. W pierwszym okazały się lepsze od ligowego nowicjusza MKS PR URBIS Gniezno.
Trzecią wygraną w bieżących rozgrywkach zanotowały piłkarki ręczne Piotrcovii. Po zwycięstwach nad MKS PR URBIS Gniezno i Startem Elbląg nasze szczypiornistki pokonały w Chorzowie miejscowy Ruch 35:28 (18:14). Było to spotkanie, które zainaugurowało 4. Serię sezonu 2022/2023.

Wtorkowy (4 października) pojedynek Ruchu Chorzów z Piotrcovią rozpocznie 4. serię sezonu 2022/2023 w PGNiG Superlidze szczypiornistek. Niebieskie jak do tej pory nie zdobyły żadnego punktu w lidze i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Piotrcovia z dwoma zwycięstwami i sześcioma punktami jest piąta. Rywala nie można jednak zlekceważyć. W Chorzowie przeważnie grało się ciężko, a gospodynie mają w przeszłości wygrane z naszym klubem.
Emocje.TV, internetowy nadawca transmitujący mecze PGNiG Superligi Kobiet, przygotował specjalną promocję dla wszystkich fanów szczypiorniaka. Tylko do 30 września dostęp do meczów najwyższego szczebla rozgrywek w Polsce można kupić za jedyne 9 złotych przez pierwszy miesiąc.
Po pierwszej połowie spotkania 3. Serii PGNiG Superligi pomiędzy Startem Elbląg i Piotrcovią nic nie wskazywało na to, że nasz zespół przywiezie trzy punkty. Start wygrywał bowiem różnicą czterech bramek 15:11. Po zmianie stron Piotrcovia zagrała jednak tak, jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli. Nasz zespół nie tylko odrobił straty, ale przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Drugą połowę wygrał 17:9, a cały mecz 28:24. Klasą dla siebie była Patrycja Królikowska.
Przed nami trzeci mecz naszych szczypiornistek w sezonie 2022/2023 i drugi pojedynek wyjazdowy. Po porażce w Lubinie i domowej wygranej z MKS PR URBIS Gniezno Piotrcovia zagra na wyjeździe w Elblągu z miejscowym Startem. Mecz, który zwieńczy pierwszy ligowy miesiąc, rozegrany zostanie w niedzielę (25 września) o 18:00.