Kapituła złożona z dziennikarzy i ekspertów nominowała najlepsze szczypiornistki PGNiG Superligi Kobiet, którze powalczą o miano Gladiatora w sezonie 2022/2023. Poznaliśmy listę nominowanych.
Piotrcovia sprawiła niezwykle miłą niespodziankę pokonując w Hali Relax walczący o wicemistrzowski tytuł KPR Gminy Kobierzyce 27:26 (11:15) w meczu 24. Serii PGNiG Superligi. To pierwsza wygrana naszej drużyny nad zespołem z Kobierzyc od kilkunastu miesięcy i pierwsza wygrana Agaty Cecotki w roli pierwszego trenera Piotrcovii.
Spotkaniem z KPR Gminy Kobierzyce piłkarki ręczne Piotrcovii rozpoczną ostatnią fazę sezonu 2022/2023. Będzie to pierwszy mecz II rundy finałowej. Nasz zespół z dorobkiem 33 punktów plasuje się na czwartej pozycji i jej utrzymanie jest celem na kwiecień i maj. KPR Gminy Kobierzyce ma natomiast szansę na srebrny medal. Traci dwa punkty do MKS FunFloor Lublin, ale ma też jeden mecz rozegrany mniej.
Balticus, polski producent ekskluzywnych zegarków, przez kolejne dwa lata pozostanie oficjalną marką zegarków Superligi i Superligi Kobiet. W ramach nowej umowy, produkty marki Balticus będą promowane w trakcie meczów najwyższej klasy rozgrywek piłki ręcznej, a zegarki trafią m.in. do najlepszych zawodniczek, gracza miesiąca oraz MVP sezonu.
Nie było niespodzianki w meczu 23. Serii PGNiG Superligi szczypiornistek pomiędzy Piotrcovią i Zagłębiem Lubin. Miedziowe przyjechały do Hali Relax zapewnić sobie trzecie z rzędu mistrzostwo Polski i cel osiągnęły. Piotrcovia nie zawiesiła faworytkom poprzeczki wysoko. Już do przerwy przegrywała różnicą dziewięciu bramek 12:21, aby ulec ostatecznie 23:35.
To praktycznie już tylko formalność. Zagłębie Lubin zostanie mistrzem Polski w sezonie 2022/2023, ale my mamy wielką nadzieję, że nie stanie się to w niedzielne wczesne przedpołudnie w Hali Relax. W meczu piątej serii rundy zwycięzców Piotrcovia podejmie niepokonanego lidera tabeli i jeśli przerwie jego świetną serię i wygra za trzy punktu, to koronacja Miedziowych zostanie odłożona. Byłaby to jednak niespodzianka wielkiego kalibru.
Nie udało się Piotrcovii odnieść trzeciego w tym sezonie zwycięstwa nad drużyną Galiczanki Lwów. W pojedynku czwartej serii rundy finałowej nasz zespół przegrał w podwarszawskich Markach 23:24 mimo prowadzenia do przerwy 15:12.
Jeszcze siedem meczów zostało do zakończenia rozgrywek w rundy finałowej PGNiG Superligi szczypiornistek. Piotrcovia swoje czwarte spotkanie w tzw. grupie mistrzowskiej rozegra w podwarszawskich Markach, a rywalem będzie zespół groźny dla każdej polskiej drużyny - nieobliczalna Galiczanka Lwów.
Mimo ważnego jeszcze przez rok kontraktu (wygasał z końcem sezonu 2023/2024) Zagłębie Lubin zdecydowało się skorzystać z opcji wykupu Karoliny Jureńczyk i od przyszłego sezonu wychowanka Piotrcovii reprezentować będzie barwy Miedziowych. Jak sama przyznała była to dla niej trudna decyzja, nad którą musiała się zastanowić.